RESTAURANT & KAFETERYA

"Annenizin evi kadar sıcak"
Ankara Kız Öğrenci Yurdu.

RESTAURANT

On Mayıs Kız Öğrenci Yurdu, hem yerli hem yabancı öğrencilerimizin beklentilerine cevap verebilmek gayesiyle farklı lezzetlerin nezih bir ortamda güzel müzik eşliğinde ve candan bir ekibin hizmetiyle bir araya geldiği hoş bir mekan olarak tasarlanmıştır.

Restaurantlarımızı bir marka haline getiren, bir diğer unsur ise her gün birinci sınıf aşçımız ve yardımcıları tarafından hazırlanan ve profesyonel ekibimiz tarafından servis edilen akşam yemeği menüleridir. Misafirlerimize, kendi zevkleri doğrultusunda seçim yapabilmeleri için tamamen geleneksel tatlarda buluşacakları zengin ev yemeklerinden ve dünya mutfağından oluşmaktadır. Türk ev yemekleri gibi dünya mutfağının en çok iz bırakan lezzetlerini ana yemekler arasında bulabilirsiniz.Yemek servislerimizin ardından meyve veya tatlı servis edilmektedir.

Sabah kahvaltısına gelince, konuklarımız her sabah yirmi sekiz çeşidi barındıran ve sürekli yenilenen açık büfemizden diledikleri ölçüde faydalanabilirler. Kahvaltı menümüzde,sıcak,soğuk ve diyet olmak üzere üç ana kategoride pek çok seçeneğe yer verdik. Bu seçenekler arasında; ev pizzası,salçalı sosis,tost çeşitler,taze börekler ve poğaçalar,gözleme çeşitleri,yumurta,peynir çeşitleri, taze sebzeler,zeytin çeşitleri,,salam,reçel çeşitleri,bal,acuka,tahin pekmez,çikolatalı fındık krema ve bunun gibi ekmek üstü lezzetleri birarada bulabilirsiniz.

Vermekte olduğumuz pek çok hizmet gibi, restaurant hizmetinde de ayrıca bir ücret alınmamaktadır.

KAFETERYA

ON Mayıs Kız Öğrenci Yurdu'nun usta aşçısı ve yardımcıları tarafından özenle hazırlanan el açmalarıyla, zengin fast food seçenekleriyle, birbirinden leziz tatlılarıyla sabah 8:00'den gece 22:00'ye kadar gün boyu hizmet veren kafeteryamız, On Mayıs Kız Öğrenci Yurdu sakinlerinin hizmetinde...

Öğrencilerimizi bir araya toplayan, günün yorgunluğunu ve stresini atabilecekleri bir sohbet ortamı,

Ara atıştırmalar ve kaçamaklar için bir lezzet durağı,

Başlangıç tabaklarıyla, pasta ve tatlı köşesiyle, pizza ve salata seçenekleriyle ev yapımı makarnaları, mantı ve gözlemeleri, geleneksel ev baklavasını buluşturan çeşitlilik,

Diyet seçenekleri,

Zengin Menüsüne ilave, kantin hizmetleri,

Odadan arayıp siparis verebilme imkanı,

...ve kızlarımızdan gelen talep doğrultusunda her zaman yenilenmeye açık menüsü ile kızlarımıza annelerinin mutfağında olduğu gibi atıştırma keyfini yaşatacak bir servis sunuyoruz.